obj/effects/top_cs/1/top09.jpg
 
Sledujte nás na Facebooku

Certifikace PEFC

Účelem certifikace PEFC je podpora trvale udržitelného hospodaření v lesích a spotřeby dřeva jako ekologicky obnovitelného zdroje a výrobků ze dřeva, ochrany přírody a trvale udržitelného rozvoje společnosti prostřednictvím realizace evropského systému certifikace lesů, v rámci České republiky pak prostřednictvím Českého systému certifikace lesů - PEFC České republiky. Certifikace lesů je proces, v rámci kterého vydává nezávislá organizace certifikát potvrzující splnění stanovených kriterií trvale udržitelného hospodaření v lesích.

Lesy města Brna, a.s. splňují svým hospodařením tato kritéria a jsou od 1.11.2002 účastníkem certifikace lesů podle Českého systému certifikace lesů a přílohy 7 technického dokumentu PEFC schváleného organizací Pan European Forest Certification Council, a je držitelem osvědčení č. 0624 o účasti v certifikaci lesů. 

  • PEFC (Pan European Forest Certifikation Council) - hospodaření v lesích odpovídá požadavkům certifikačních kriterií definovaných v dokumentech Českého systému certifikace lesů,

  • proces ověřování spotřebitelského řetězce dřeva (C-o-C) je v souladu s požadavky normy CFCS 2002:2013.

 

Procento certifikované dřevní suroviny pro měsíc září stáhnout

                            

image
Předchozí Následující
Zvětšit
Zavřít