obj/effects/top_cs/1/top04.jpg
 
Sledujte nás na Facebooku

Naučná stezka Babí lom otevřena!

Za přítomnosti zástupců Magistrátu města Brna, státní správy, samosprávy i médií byla dne 30. 4. 2014 slavnostně otevřena nová naučná stezka Babí lom. „ Jsem velmi rád, že vám můžeme představit v pořadí již pátou naučnou stezku, Babí lom, která je určena dětem i dospělým, zkrátka všem přátelům a milovníkům lesa“, uvedl na úvod předseda představenstva Lesů města Brna, a.s., Ludvík Kadlec.

Na trase dlouhé necelé 2 kilometry je instalováno celkem 10 informačních tabulí, na kterých lesníci představují činnosti, které jsou každodenní součástí jejich práce. „Povolání lesníka obsahuje řadu činností od práce v lesních školkách, přes výchovu mladých porostů, budování lesních cest, hubení lesních škůdců až po vyznačování těžeb, sortimentaci a prvotní zpracování dřeva. Naším záměrem je právě na této naučné stezce malým i velkým návštěvníkům lesa naši práci představit a populárně-naučnou formou přiblížit“, objasňuje ředitel společnosti Ing. Jiří Neshyba.

Od května je naučná stezka na Babím lomu otevřena jak pěším turistům, tak i zvídavým cyklistům. Nový maskot naší společnosti, mravenec Lesík, hravou a vtipnou formou provází i malé čtenáře a vysvětluje jim mnohé zajímavosti z prostředí Brněnských lesů. Každé stanoviště hlídá dřevěná socha zvířete, která byla vyřezána z jednoho kusu kmene motorovou pilou od umělce z Jeseníků – pana Pecháčka.

                            

image
Předchozí Následující
Zvětšit
Zavřít