obj/effects/top_cs/1/top10.jpg
 
Sledujte nás na Facebooku

Slavnostní otevření naučné stezky

Lesy města Brna dne 15.12. otevřely novou naučnou a interaktivní stezku v oboře Holedná. "Jedná se o již šestou naučnou stezku, která vznikla v rámci realizace našeho projektu pro posílení potenciálu přímětských lesů brněnské aglomerace, jejíž součástí bude fitpark v lesoparku Akátky v Brně - Židenicích" řekl ředitel Neshyba.

Stezka je nenáročná asi 600 m dlouhá a je vhodná i pro kočárky. Je umístěna v nejnavštěvovanější části obory Holedná u obůrky s divočáky. Její součástí je celkem 10 zastavení, které obsahují kreslené informační tabule, odpočinkovou lavičku a herní interaktivní prvek, který zábavnou formou rovněž předává informace z lesního prostředí. Děti tak mohou vnímat příběh o lese všemi smysly.

Součástí stezky je lesní hřiště pro nejmenší návštěvníky lesa. Děti si mohou na hřišti vyzkoušet obratnost třeba na kládové houpačce, originální prolézačce nebo na lezecké stěně.

Součástí otevření stezky bylo již tradiční zdobení vánočních stromků pokrmy pro zvířátka. Přišly děti ze tří mateřských škol a jedné základní školy. Každá třída si ozdobila stromek pro zvířátka dobrotami, které jim budou chutnat. Mohli jsme vidět plno originálních ozdob, které děti měly již připravené nebo vyráběly na místě. Na stromcích se houpaly řetězy z mrkve, ozdoby z křížal a oříšků, krmítko se slunečnící z pomerančové kůry, keksy z prosa apod. I přes velmi chladné počasí byla výborná nálada, kterou umocňovali trubači městských lesů, s nimiž si mohli všichni zazpívat koledy. A protože nás počasí nešetřilo, tak se děti hned rozběhly na novou naučnou stezku, aby se rozehřály a vyzkoušely lákavé atrakce.

Všechny stromečky byly velmi originální a Lesy města Brna daly všem školám poukázku "do obory s oborníkem" a tomu nejkrásnějšímu ještě jeden den s lesním pedagogem v areálu U Mravence Lesíka, kde bude v příštím roce vybudována další lesní stezka.

U tohoto slavnostního aktu byli přítomni zástupci města Brna v čele s náměstkem primátora Martinem Anderem, zástupci Jihomoravského kraje, zástupci městských částí a Lesů města Brna.

                            

image
Předchozí Následující
Zvětšit
Zavřít